Sanitaartehnilised ja elektritööd

Vannitoas torutööd ja elektritööd

Vannitoa remonti peetakse üheks keerulisemaks kogu korteris, nagu ka köögi remonti. Kui saate toas tapeedi ise liimida, siis ilma kogemusteta vannituppa plaatide ladumine on ära visatud raha. Hinnake mõistlikult oma tugevusi ja rahalisi vahendeid, peate plaatidesse lõikama pistikupesade jaoks augud, joondama kõigepealt seinad hoolikalt. On ebatõenäoline, et saate tööga õigesti tehtud esimest korda, kui head plaatijad on aastaid harjutanud.

Vannitoa remont on keeruline ja aeganõudev töö, mis nõuab teatud spetsiifilisi teadmisi ja oskusi ning ühest ehituspoe plaadilõikajast kindlasti ei piisa. Internet ei aita, kui te pole kunagi plaate ega torusid ladunud, nii et kvaliteetne remont ei õnnestu, kui tööd tehakse esimest korda.

Võtmed kätte vannitoa remont Tallinn

Plitochnik.ee arsenalis on täiskomplekt professionaalset ehitustehnikat, aga ka kogenud kõrgetasemelisi spetsialiste nagu plaatijad, torumehed, elektrikud.

Võtmed kätte vannitoa remont Tallinnas ja Harjumaal

Kvaliteetseks vannitoaremondiks Tallinnas otsige juba moodustatud remondimeeskondade teenuseid, nagu näiteks Tallinna remondifirma Plitochnik.ee. Meie meeskond koordineerib oma tegevust töödejuhataja kaudu, kes kontrollib kõiki meistreid ja vastutab töö tulemuse eest.

Sanitaartehniliste tööde, samuti elektrijuhtmestiku töödega, tuleb alustada esimesest remondipäevast. Vanade sanitaartehniliste seadmete demonteerimine peab toimuma korrektselt. Vee lekkimine pole mitte ainult ebameeldiv, vaid võib teie tasku tõsiselt lüüa. Loomulikult peaksite torutööde tegemiseks kutsuma professionaalse torumehe ja mitte laskuma protsessi üksikasjadesse. See kõik on suurepärane, kuid see ei tee haiget, kui mõistate, millist tööd teete torustiku asendamiseks ja paigaldamiseks. Vaatame sanitaartehniliste tööde etappe ja nende teostamise järjekorda. Anname praktilisi nõuandeid. Sanitaartehnilised tööd algavad vana torustiku ja torustiku demonteerimisega.

Vana torustiku demonteerimine ei ole eriti keeruline, kuid vastutustundlik protsess. Vanades majades demonteerimisel on pidevalt vaja jälgida torude ja ventiilide seisukorda. Suure tõenäosusega rebib vana torustiku eemaldamisel maha kulunud ventiili või kahjustab vana roostes toru.
Näpunäide: kui otsustate vana torustiku täielikult uuendada, peate alustama remonti, asendades sulgekraanid, see tähendab veetorudele paigaldatud ventiilid. Selleks tuleb kokku leppida oma maja esimehe, kaevu või korteriühistut teenindava torumehega.

Vannitoas tuleks loomulikult välja vahetada kütteradiaatorid ja käterätikuivatid. See on remonditöö, mis on seotud teie aku püstiku küttevee väljalülitamisega. Kahtlemata on kaasaegsed kütteradiaatorid suure soojusvõimsusega ja väikese soojuskaoga, mis tõstab teie korteri mugavust.

Peale kõigi seinte ja põranda tasandamist vannitoas ja WC-s alustatakse uute torustiku-, vee- ja kanalisatsioonitorustike paigaldamist. Kõige populaarsemad pex-al-pex metall-plasttorud (õmblus- ja õmblusteta), plast-vesi-polüpropüleentorud ja vasktorud.

Torude ühendamise elemente, samuti torude ühendamiseks segistite ja ventiilidega elemente nimetatakse liitmikeks ja tsangidena. Sanitaartehniliste torude paigaldamist saab teha kahel viisil: avatud ja peidetud. Avatud paigaldamise korral suletakse sanitaartehnilised torud kastidesse. Peidetud juhtmestikuga paigaldatakse sanitaartehnilised torud stroobidesse (vagudesse), seejärel müüritakse kinni ja pannakse plaadid.
Näpunäide: lekete eest kaitsmiseks paigaldage torustiku jaotuskammid vee sisselaskeavadele pärast sisselaske sulgeventiili ja veearvestit. Külma ja kuuma vee kammide paigaldamine vee sisselaskeavadesse võimaldab teil korteri iga sanitaartehnilise seadme üksteisest sõltumatult välja lülitada, mis on mugav erinevate remonditööde ja veelekkete korral.

Kanalisatsioonitorud paigaldatakse koos veetorude paigaldamisega. Kanalisatsioonitorude paigaldamine hõlmab spetsiaalse ühenduselemendiga PVC-plasttorusid ning korteri kanalisatsioonitorude läbimõõt on 40-110 mm.
Plastikust ja vanade malmist kanalisatsioonitorude ühendamiseks kasutatakse spetsiaalseid adaptereid ning torustiku ja kanalisatsiooniga ühendamise tihendamiseks on vaja erineva läbimõõdu ja kujuga tihendustihendeid.

Valamu tühjendamiseks kasutatakse tavaliselt 40 mm läbimõõduga toru, köögis kasutatakse toru läbimõõduga 50-65 mm, olenevalt äravoolu vajavate kodumasinate arvust ja vannitoa jaoks toru. kasutatakse 50 mm.

Enne remondiga alustamist vannitoas ja WC-s planeeri ja mõõdista hoolikalt veevarustust ja kanalisatsiooni vajavate kodumasinate paigutus: pesumasin, kraanikauss, dušikabiin või dušinurk, vann, WC-pott, voodi, serpentiin või lihtsalt põranda äravool . Soovitame seina sisse müürida ainult hargnenud veevarustust, mis on valmistatud keevitamise või jootmise teel. Sanitaartehnilisi torusid varjavate kanalite paigaldamisel kaaluge juurdepääsu ventiilidele ja torudele endile edasiseks hoolduseks ja remondiks. Selleks paigaldab kapten peidetud sisseehitatud torustiku luugid ehk teisisõnu revisjonluugid ning enne sanitaartehniliste torude immutamist tehakse torudele survetest, st kontrollitakse süsteemi maksimaalset töörõhku veevarustussüsteemis.

Meie plaatimisremondifirma aitab renoveerida Tallinnas vannitoa, paigaldada mistahes santehnika, teha nullist dušialuse, paigaldada seinale riputatava WC. Helista, küsi, paku ja hakka kohe remontima!

ELEKTRITÖÖD VANNITOAS JA WC-S

Vannituba esmapilgul tõsist elektriplaneerimist ei vaja. Tundub, et see on lamp ja ventilaator, mida veel vaja on? Vaatame, milliseid elektriseadmeid põhimõtteliselt vannitoas kasutada saab.

Ülemine valgustus – laelamp vannituppa.
Seinalamp – valgustus peegli ümber.
Ventilaator ruumist auru eemaldamiseks.
Elektriline põrandaküte – põrandaküttesüsteem.
Mullivann elektrikompressoriga.
Pesumasin.
Elektriline käterätikuivati.
Boiler.
Elektripistikud (vajavad maandust).

Ja kõik need elektriseadmed saab paigaldada korraga! Selle tulemusena on elektriseadmete tihedus ruutmeetri kohta tohutu. Ja vannituba on märg ruum, see kuulub elektripaigalduseeskirja järgi kõrgendatud ohu tsooni. On olemas rahvusvaheline standard, mis määratleb elektripaigaldiste kaitseastme ja mida nimetatakse rahvusvaheliseks kaitseks – IP. Pärast tähte IP on kaks kaitseastet iseloomustavat numbrit.

Vannitoa renoveerimisel põrandaküte

Meie ehitustööde nimekirjas on ka põrandakütte paigaldus Tallinnas ja Harjumaal vannituppa. Soe elektriline vannitoapõrand on suurepärane lahendus ja see tuleks paigaldada sinna, kus jalad on. Tavalises vannitoas ei ületa soojendusega põrandapind tõenäoliselt 2 või 3 ruutmeetrit.

Kõik vannitoa elektripistikupesad peavad olema kaitstud spetsiaalsete katetega võimaliku vee sissepääsu eest. Vannitoas pistikupesade asukoha osas on oluline järgida rangeid reegleid, vastasel juhul suureneb oluliselt lühise võimalus. Vannitoa remondireeglite rikkumine ei ähvarda mitte ainult teie tervise kahjustamist, vaid ka suuri rahalisi kaotusi.

Nõuded vannitoa elektrijuhtmestikule

Vannitoa juhtmestiku ohutuse tagamiseks järgige mõnda reeglit:

  • Kaabel tuleks asetada vannituppa risti seinte, põranda ja laega – vertikaalselt või horisontaalselt, mis hõlbustab juhtme purunemisel õige ala leidmist.
  • Elektrikaabel peaks olema peidetud kvaliteetse lainega.
  • Vannitoas olevad pistikupesad ja lüliti tuleb asetada põrandast 90 cm kõrgusele vanni, kraanikausi ja torustiku kohale ning vähemalt 70 cm kõrgusele.
  • Iga seadme või toitepunkti jaoks peaks olema eraldi juhtmestik.
  • Harukarpide paigaldamine on keelatud.
  • Vannitoas on vaja funktsionaalset maandust.
  • Vannitoas kasutatavate seadmete kaitseklass peab olema vähemalt IP44.
  • Mitme kaabli keerdu ja ühendusi ei tohiks olla, iga juhtmestiku jaoks on ainult kindel traat.

Vannitoa laevalgustid

Vahelaega vannituba saab varustada laevalgustitega. Selliseid laelampe on lihtsam ühendada ühise võrgukaabliga ning seda tüüpi valgustust peetakse tõhusamaks ja atraktiivsemaks. Vannituppa on eelistatav paigaldada laevalgustid. Kaasaegsed laelambid on funktsionaalne seade, millel on muuhulgas vahel ka reguleeritav valgustusnurk ja kaabel tuleks peita gofreeritud hülsi sisse ning lakke kinnitada klemmidega.

Vannitoa turvapistikupesad on veekindlad pistikupesad märgade ruumide jaoks

Vannitoa pistikupesad nõuavad täiendavat RCD-d, mille nimivool vastab masinale või suurem. Kui nimipinge erinevus on liiga suur, ei tööta vannitoa seadmed korralikult. Pesumasinatele sobivad 16 A pistikupesad, mis on varustatud pritsmekindla keraamilise pinnaga.

Pidage meeles, et kõik elektrijuhtmete vahetamisega seotud tööd peab tegema kvalifitseeritud elektrik. Elektriku kutsumine Tallinnas pole probleem, plaatide paigaldamiseks ning vannitubade ja wc-de kapitaalremondiks võtke ühendust meie firmaga. On äärmiselt ohtlik sellesse protsessi iseseisvalt ilma vajalike teadmiste ja töökogemuseta ronida, eriti vannitoas, kus vähimgi viga toob kaasa traagilisi tagajärgi.

Sanitaartehnilised ja elektritööd