Kuidas plaati valida
Ükski kaasaegne korter või eramaja ei saa hakkama ilma keraamiliste plaatideta: köök ja vannituba, põrandad ja terrassid ning mõnikord ka paneelid elutubades. Vormide, kaubamärkide ja hindade valik on lai, seetõttu peatuvad ostjad kahe peamise omaduse juures – see on disain ja hind, mis on remondi ajal ja pärast seda tulvil ebameeldivaid üllatusi. Vaatame, mis on keraamilised plaadid, millised on peamised erinevused portselanist kivikeraamika vahel, kuhu ja kuidas mosaiik kõige paremini sobib.
Katte tüübid ja nende pealekandmine
Keraamilisi katteid on kahte peamist tüüpi: tavalised plaadid, millest mitmesugused on mosaiigid, ja portselanist kivikeraamika. Need materjalid erinevad koostise ja tootmistehnoloogia poolest, mida saab eristada plaadi lõike järgi. Keraamilised plaadid on kihilise struktuuriga, kus on näha välimine dekoratiivkate, selle all olev alus ja põhimaterjal, mis sisaldab suures protsendis punast savi.
Sellise plaadi lõige on traditsioonilise terrakota värviga. Portselanist kivikeraamika on homogeense koostisega ja valmistatud tulekindlast valgest savist, mistõttu lõige on valdavalt valge, kuid võib olla ka värviline, kui dekoratiivmaal läheb üle kogu toote massi. Intensiivse liiklusega põranda jaoks on parem võtta just selline portselanist kivikeraamika – kogu massi värviga, mitte mustriga pinnal, vastasel juhul kustutatakse see kiiresti.
Kuidas valida põrandaplaate
Põrandaplaadi valikul on vaja arvestada plaadi kulumiskindluse klassiga – mida kõrgem see on, seda kergemini talub materjal koormusi ja mehaanilist pinget ilma välimust kaotamata, samuti vastupidavust kemikaalidele. Mõnikord on mõne saasteaine puhastamine plaatidelt võimatu ilma kodukeemia. Valige põrandale plaat ja uurige selle kasutusiga. Põrandakate peaks teenima vähemalt kuni järgmise kapitaalremondini, mis on 15-20 aastat;
Niiskuse imendumine. Vannitoa ja köögi jaoks valige põrandaplaadid, mille indikaator ei ületa 3%;
Ohutus. Vannitoa ja köögi plaadid sobivad paremini libisemiskindla pinnaga;
Kergesti puhastatavad plaadid. Kergesti määrduvad või suured pinnad tuleb puhastada kiiresti ja lihtsalt;
Põrandaplaatide disaini osas peaks olema lai valik tekstuure, kujundeid ja värve. Põrandaplaatide kujundus varieerub sõltuvalt teie interjööri stiilist.
Sõltuvalt ruumi otstarbest on põrandaplaatide tüüp erinev. Keraamilised plaadid, kivi-, klinker- või portselanplaadid on suurepärane valik. Keraamilised plaadid põrandal või muu nimi – plaadid. Populaarne materjal seina- ja põrandakatteks. See on keskkonnasõbralik ja üsna vastupidav materjal, millel on erinev kulumiskindlus, seda eristavad mitmesugused kujundid, tekstuurid ja värvid. Keraamilised plaadid on odavad ja taskukohased, kuid need ei ole vastupidavad, seega on parem osta kõrgeima kvaliteediga ja kulumiskindlad põrandaplaadid.
Portselanist kivikeraamika ja keraamiliste plaatide erinevus. Portselanplaat on vastupidav ja kulumiskindel materjal, mis on toodetud looduslike koostisosade pressimisel ja põletamisel. Portselanist kivikeraamika on disaini poolest piiratum – geomeetrilised kaunistused, enamasti tavalised, kivist, betoonist või puidust. Materjal on külm, kuid selle alla saab paigaldada sooja põranda koos põrandaküttega. Kivist või kivilaastudest valmistatud plaadid on keskkonnasõbralikud ja väga vastupidavad. Materjal on soliidse välimuse ja kõrge hinnaga, kuid kiviplaatidel paljajalu kõndimine ei ole kuigi mugav, seega ei sobi see põrandaplaatide külm versioon ühtegi interjööri. Klinkerplaadid on glasuuritud plaadid, mida põletatakse tootmise käigus väga kõrgel temperatuuril, mistõttu materjal ei ima vett, seda on lihtne puhastada, on kõrge tugevusega, kulumis- ja külmakindlusega. Klinkerplaatidel on väike valik värve, kujundeid ja tekstuure. Seal on PVC plaat, mis on valmistatud vinüülist, millele on lisatud looduslikku kivilaastu või kvartsliiva. Praktikas on see tihe ja kulumiskindel linoleum, millel on tohutu valik mustreid ja mõistlikud hinnad. Seda toodetakse ristkülikukujuliste ja ruudukujuliste plaatidena ning paigaldamise ajal näeb see välja nagu kindel lõuend. Kuid sellistel PVC-plaatidel on suur puudus – lühike kasutusiga võrreldes keraamiliste, kivi- või portselanplaatidega.
Põrandaplaadid kööki või põrandaplaadid tubades – saad ise valida, mida soovid, kuid alati tuleb arvestada, millisele alusele plaadid laotakse.
Põrandakattena on kasutatud plaate köögis ja vannitoas, esikus ja esikus, koridoris ja terrassil. Soovi korral sobib materjal ka elutoa, kontori ja isegi magamistubade katteks. Vannitoa põrandaplaadid on ilmselt kõige populaarsemad. Vannituba, saun, bassein, duširuum on korteri või eramaja kõige niiskemad ruumid. Seetõttu tasub põrandale ja seintele plaadid panna. Optimaalselt sobivad matid keraamilised põrandaplaadid niiskusimavusega 3%.
Läikivad põrandaplaadid
Läikivad põrandaplaadid – see valik sobib koos vaibaga, mis väldib vigastusi. Interjööri soliidsust rõhutavad portselanist kivikeraamika või kiviplaadid. Köögi põrandaplaadid sobivad põrandakatteks kahes variandis – täielikult või ainult küpsetusalaga, samuti kombineerituna laminaadi, linoleumi või parkettiga. Köögi põrandaplaadid eelistatavalt mati pinnaga, kõrge keemilise vastupidavuse ja vähese niiskusimavusega. Hea keraamiline plaat või portselanist kivikeraamika. Kööki sobivad optimaalselt hallid värvid, mustad ja pruunid toonid, samuti näevad stiilsed välja kivi- või puitplaadid. Sellised plaatide värvid peidavad paremini reostust ega koorma kööki üle. Soodne näeb välja ka valge plaat, mis on kombineeritud peaaegu iga köögi interjööriga. Koridori, esiku või esiku põrandaplaate iseloomustab tihe liiklus ja kõrge saastatus. Selleks valige koridoris või reljeefse pinnaga vastupidavad ja kulumiskindlad portselanist kivikeraamika, kivi- või klinkerplaadid, et vähendada libisemist.
Selleks, et plaadil olevad õmblused oleksid vähem määrdunud, peaksite ostma suure plaadi, mille suurus on vastavalt 60 x 60 cm või rohkem, ja õmblusi on vähe. Ruumidest kasutatakse plaate kõige sagedamini elutoas ja harvem magamistubades põrandate paigaldamiseks. Ruumides sobivad minimaalse kulumisklassiga portselanist kivikeraamika või läikivad plaadid.